پروژه فارسی سازی اعداد روی کارت ھای بانکی با متلب

پروژه فارسی سازی اعداد روی کارت ھای بانکی با متلب

فارسی سازی اعداد روی کارت ھای بانکی با متلب  ، در این ساعت از مطلب دی ال پروژه فارسی سازی اعداد روی کارت ھای بانکی با  نرم افزار متلب را برای شما کاربران عزیز قرار داده ایم.

فارسی سازی اعداد روی کارت ھای بانکی با متلب

توضیحات پروژه  :

فرض کنید پدربزرگ یا مادربزرگ پیری دارید که سواد خواندن و نوشتن به زبان فارسی را دارند. از آنجا که استفاده از کارت ھای بانکی در این روزگار یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، پدربزرگ یا مادر بزرگ شما ھم به ناچار از این کارت ھا استفاده می کند، اما چون خواندن اعداد انگلیسی برایشان دشوار است، ھر زمان که قرار باشد اعداد روی کارت را بخوانند، با مشکل مواجه هستند .ما برنامه ای نوشته ایم که بتواند به این افراد کمک کند. به این صورت که این برنامه تصویر یک کارت بانکی را به عنوان ورودی می گیرد و با استفاده از روش ھای پردازش تصویر، آن را پردازش کرده و اعداد روی کارت را تشخیص می دھد و آنھا را به فارسی برای شخص نمایش می دھد .

در پروژه فارسی سازی اعداد روی کارت ھای بانکی با متلب سعی کردیم تا با یک روش پردازش تصویر ارقام انگلیسی موجود بر روی کارت های بانکی را تبدیل به ارقام فارسی کنیم.برای این کار از Optical Character Recognition استفاده میکنیم.

برخی از نتایج پروژه را در زیر می توانید مشاهده نمایید :

پروژه فارسی سازی اعداد روی کارت ھای بانکی با نرم افزار متلب

در این مثال فقط توانسیم شماره ی کارت را شناسایی کنیم و CCV2 ان بدلیل کنتراست پایین حذف شده است.

پروژه فارسی سازی اعداد روی کارت ھای بانکی با نرم افزار متلب

دراین مثال هم شماره ی کارت و هم تاریخ انقضا به درستی تشخیص داده شده است.

 

نتیجه گیری:

به دلیل مختلف بودن کارت های بانکی و واضح نبودن شماره ها برروی اغلب این کارت ها بنظر می رسد برای شناسایی ارقام احتیاج به الگوریتم های پیشرفته تر و پیچیده تر می باشد.در این پروژه ماسعی کردیم تا حد امکان شناسایی ارقام بصورت خودکارصورت گیرد.اما تععین ناحیه ی جست و جو و تعیین مرز سیاه وسفید بود ارقام بصورت دستی و وسط کاربر باید تنظیم شوند تا نتایج مطلوب حاصل گردد.

ایده ها:

اگر بوسیله ی یک دوربین بصورت Real time عمل تشخیص را انجام دهیم،آنگاه بسیاری از تنظیمات را خود کاربر می تواند انجام دهد.کارهایی از قبیل محدود کردن ناحیه ی جستوجو با کشیدن یک کادربر روی ناحیه ی مورد نظر و یا تعیین میزان سفیدی و سیاهی به راحتی از طریق کاربر قابل اجرا می باشد.


قیمت پروژه : ۹۰۰۰۰ تومان

شماره پشتیبانی : ۰۹۳۷۹۸۴۰۱۶۵

*سورس کد این پروژه به همراه داکیومنت کامل آن بعد از پرداخت آنلاین به ایمیل  شما ارسال خواهد شد*
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *