نمایش یک تصویر دیجیتال با رزولوشن های مختلف در Matlab

در این لحظه از مطلب دی ال پروژه (تمرین) در زمینه ی پردازش تصویر در متلب با عنوان نمایش یک تصویر دیجیتال با رزولوشن های مختلف در Matlab را برای دانلود قرار داده ایم.در ادامه توضیحات مختصری درباره این تمرین به همراه تصویری از خروجی آن در نرم افزار متلب آورده شده است.

نمایش یک تصویر دیجیتال با رزولوشن های مختلف در متلب :

نمایش یک تصویر دیجیتال با رزولوشن های مختلف در Matlab در زمینه پردازش تصویر در متلب می باشد ، به طور کلی رزولوشن به دو قسمت رزولوشن مکانی و رزولوشن شدت روشنایی تقسیم بندی میشود ، رزولوشن مکانی در واقع اندازه کوچکترین جز در یک تصویر است. به طور کمی ، رزولوشن مکانی به شکل های مختلفی می تواند بیان شود، جفت های خط در واحد فاصله ، و نقطه ها (پیکسلها) در واحد فاصله مرسومترین روشهای اندازه گیری هستند.

یک تعریف متداول از رزولوشن تصویر عبارت است از بیشترین تعداد جفت خط قابل تشخیص در واحد فاصله است. تعداد نقاط در واحد فاصله ، اندازه ای از رزولوشن تصویر است که معمولا به صورت نقطه در هر اینچ (dpi) بیان میشود.

برای آنکه تصوری از کیفیت داشته باشید ، روزنامه ها با رزولوشن ۷۵ dpi ، مجلات با رزولوشن ۱۳۳ dpi ، بروشورهای براق با رزولوشن ۱۷۵ dpi چاپ میشوند. به طور مشابه رزولوشن شدت روشنایی به کوچکترین تغییر قابل تشخیص در شدت روشنایی اطلاق میشود که هدف از این برنامه در واقع تغییر رزولوشن مکانی تصویر است.

تصویر خروجی های برنامه :

نمایش یک تصویر دیجیتال با رزولوشن های مختلف در متلب

نمایش یک تصویر دیجیتال با رزولوشن های مختلف در متلب


قیمت پروژه : ۱۲۰۰۰ تومان

شماره پشتیبانی : ۰۹۳۷۹۸۴۰۱۶۵

 


حجم : ۲۷۶ کیلو بایت
منبع : مطلب دی ال
رمز فایل : www.matlabdl.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *