پروژه ی شناسایی چهره افراد به کمک روش های کاهش ابعاد ویژگی

دانلود پروژه ی شناسایی چهره افراد به کمک روش های کاهش ابعاد ویژگی

خلاصه ای از توضیحات پروژه :

در این پروژه با کمک روش های شناسایی الگو به طبقه بندی تصاویر پرداخته ایم. مجموعه دادگان مورد استفاده شامل تصاویر چهره از ۱۸ فرد مختلف می باشد. هدف از این پروژه بررسی برخی روشهای نگاشت به فضای ویژه به منظور بازشناسی چهره این افراد می باشد. روند پروژه بدین صورت است که ابتدا تصاویر را در محیط MATLAB توسط توابع مخصوص میخوانیم. سپس تصاویر را به سطح خاکستری تبدیل میکنیم. در مرحله بعد توسط فرامین MATLAB تصاویر را به ۶۴*۶۴ تبدیل میکنیم. این تصاویر را به صورت بردار ستونی در کنار هم قرار میدهیم و مجموعه دادگان آموزش را بدست می آوریم. پس از آن با کمک ماتریس کواریانس مجموعه دادگان، مهمترین بردار های ویژه را انتخاب میکنیم و از آن برای کاهش بعد مجموعه داده استفاده میکنیم. با داشتن این بردارهای ویژه، ماتریس انتقال را تشکیل میدهیم و به کمک آن مجموعه دادگان آزمایش را کاهش بعد میدهیم و با کمک طبقه بند نزدیک ترین همسایه آنها را طبقه بندی میکنیم و خطای آزمایش را بدست می آوریم.

این پروژه ی کامل (گزارش کامل پروژه در قالب ورد و شبیه سازی در محیط متلب) را می توانید بصورت مستقیم از وبسایت مطلب دی ال دانلود نمایید.

*لینک دانلود این پروژه که شامل گزارش کامل به همراه پیاده سازی آن در محیط متلب  می باشد بعد از پرداخت آنلاین برای شما فعال خواهد شد*

 


حجم :۱٫۷۰MB

منبع : مطلب دی ال

رمز فایل :www.matlabdl.com

 0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *