دانلود مقاله حل مسئله فروشنده دوره گرد با الگوریتم ژنتیک والگوریتم مورچگان

دانلود مقاله حل مسئله فروشنده دوره گرد با الگوریتم ژنتیک و الگوریتم مورچگان

در این ساعت از مطلب دی ال مقاله ی تحت عنوان حل مسئله فروشنده دوره گرد با الگوریتم ژنتیک و الگوریتم مورچگان را برای دانلود قرار داده ایم.

بسیاری از فعالیت های علمی را می توان به صورت مسئله فروشنده دوره گرد (TSP) در آورد و سپس حل نمود.روشهای بهینه یابی موجود برای مسئله فروشنده دوره (TSP)  گرد بطور عمده شامل تعداد بسیار زیادی متغیر و محدودیت هستند که از کارایی عملی آنها در حل مسائل با ابعاد واقعی می کاهد .

از میان روشهای حل مسئله فروشنده دوره گرد روشهای فوق ابتکاری توانایی بالایی در رسیدن به جوابهای نزدیک به بهینه دارند در دهه اخیر تلاشهای بسیاری برای بهبود کیفیت جوابهای بدست آمده توسط این الگوریتم ها صورت گرفته است.

استفاده از الگوریتم های موازی و ترکیب الگوریتم ها بخشی از این فعالیت ها است.همان طور که دراین مقاله بیان می شود الگوریتم مورچگان به دلیل ساختار مشابه الگوریتم ژنتیک مورد توجه قرار گرفته است.

در الگوریتم ترکیبی جوابهای اولیه الگوریتم مورچگان برای جهش کردن جوابهای الگوریتم ژنتیک از جواب های بهینه محلی و جواب های الگوریتم ژنتیک برای وسیع کردن دامنه جستجوی مورچه ها به کار برده شده است. الگوریتم ترکیبی صرفا جهت بهبود جواب توسعه داده شده است و به همین دلیل زمان حل مسئله مورد توجه قرار نگرفته است.

این مقاله را می توانید از لینک زیر بصورت مستقیم دانلود نمایید


تعداد صفحات : ۱۱ صفحه

حجم فایل : ۳۴۲ کیلوبایت

رمز فایل : www.matlabdl.com

images

 

 

 


 

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *