دانلود برنامه ای به زبان اسمبلی که ساعت و تاریخ سیستم را نشان می دهد.

زبان اسمبلی بعد از زبان ماشین قدیمی ترین زبان برنامه نویسی سطح پایین است که ساختار و عملکردی وابسته به ماشین دارد و وسیله خوبی برای یادگیری نحوه کار کامپیوتر، سیستم عامل، کامپایلرها و زبان های سطح بالا می باشد .

زبان اسمبلی که یک زبان برنامه نویسی سطح پایین است که ساختار و عملکردی وابسته به ماشین دارد. بین عبارات آن و دستورالعمل های زبان ماشین کامپیوتر تناظر یک به یک برقرار است. یعنی هر دستورالعمل اسمبلی دقیقا یک دستورالعمل زبان ماشین را نشان می دهد، در حالیکه در زبان سطح بالا یک عبارت معمولا به چندین دستورالعمل ماشین تبدیل می شود.

یک برنامه اسمبلی مانند برنامه های سطح بالا به صورت text نوشته می شود. هر دستورالعمل زبان اسمبلی یک نمایش نمادی (یک کد الفبائی کوتاه) از یک دستورالعمل ماشین است، که به این صورت معنی دستور واضح تر از کد زبان ماشین می شود.

برنامه‌ای که به زبان اسمبلی نوشته می‌شود شامل مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های پردازنده ،شبه دستورها ،کامنت‌ها و داده‌ها است. دستورهای زبان اسمبلی معمولاً از یک آپ کد و سپس فهرستی از داده‌ها، آرگومان‌ها و یا پارامترها تشکیل شده‌اند و توسط اسمبلر به دستورهای زبان ماشین ترجمه و به حافظه منتقل می‌شوند تا اجرا شوند.

در این پست به درخواست یکی از کاربران عزیز سورس کد برنامه ای به زبان اسمبلی که ساعت و تاریخ سیستم را نشان می دهد را برای دانلود قرار داده ایم.


این فایل را می توانید از لینک زیر بصورت مستقیم دانلود نمایید

 

زبان : اسمبلی

حجم فایل : ۵ کیلو بایت

رمز فایل : www.matlabdl.com

دانلود


 

 2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *