دانلود آموزش UMLet

دانلود آموزش UMLet

یک ابزار UML مبتنی بر جاوا و اوپن سورس می­ باشد، که برای آموزش زبان مدل سازی یکپارچه (UML) و ساخت سریع نمودارهای آن طراحی شده است. این یک ابزار طراحی به جای یک ابزار مدل سازی است، که در آن هیچ زمینه­ای از فرهنگ لغت یا دایرکتوری از اشیاء طراحی قابل استفاده مجدد وجود ندارد. UMLet تحت لیسانس عمومی GNU توزیع شده است.

UMLet واسط کاربری ساده ­ای دارد که از کدهای قالب بندی متن برای تغییر شکل­های ساده با حاشیه نویسی استفاده می­ کند، بنابراین هیچ لیستی از آیکون­ها و پارامترها برای استفاده­ ی کاربر وجود ندارد. کاربر نیازمند یادگیری یکی دیگر از زبان­های نشانه گذاری متن است، خروجی نمودارهای این نرم افزار می­ تواند به صورت یک فایل تصویری با پسوند (مثلا jpg) یا فرمت­های ترسیمی با پسوند (مانند SVG) یا فایل سندی با پسوند (PDF) باشد. این کیلیپبورد می­ تواند برای نموادر­های copy-paste به صورت تصاویری در دیگر اپلیکیشن­ها مورد استفاده قرار گیرد و امکان ایجاد عناصر UML سفارشی نیز وجود دارد. اشیاء ترسیمی می­ توانند اصلاح شوند و به عنوان قالب هایی که به کاربران اجازه می­ دهند تا برنامه را مطابق با نیازشان سفارشی کنند، مورد استفاده قرار گیرند. این امر مستلزم برنامه نویسی عناصر در جاوا می ­باشد. مهم ترین انواع نمودار UML پشتیبانی می شوند:  class, use case, sequence, state, deployment, activity.

البته پشتیبانی از ویژگی های UML 2.0 است هنوز در دسترس نیست ، هرچند ویژگی های سفارشی سازی برای این کار می تواند مورد استفاده قرار گیرد.


این فایل آموزشی را می توانید از لینک زیر بصورت مستقیم دانلود نمایید

 

زبان : فارسی

حجم فایل : ۱٫۰۱MB

رمز فایل : www.matlabdl.com

دانلود

 

 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *