جبران سازی بار با اصلاح ضریب قدرت بوسیله جبران ساز استاتیکی توزیع

جبران سازی بار با اصلاح ضریب قدرت بوسیله جبران ساز استاتیکی توزیع (D-STATCOM)

جبران سازی بار با اصلاح ضریب قدرت بوسیله جبران ساز استاتیکی توزیع (D-STATCOM) عنوان پروژه ای است که در این ساعت از مطلب دی ال برای همراهان عزیز آماده کرده ایم.در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این پروژه داده شده است.

جبران سازی بار با اصلاح ضریب قدرت بوسیله جبران ساز استاتیکی توزیع (DSTATCOM) :

در یک سیستم توزیع شعاعی ، ولتاژ یک باس خاص ممکن است دچار اعوجاج یا نامتعادلی شود ، اگر بارها در هر قسمتی از سیستم غیرخطی یا نامتعادل باشند. برای جبران این نامتعادلی و اعوجاج ایجاد شده می­توان از جبران ساز استاتیک توزیع (D-STATCOM) در باس مربوطه استفاده کرد. D-STATCOM یک مبدل منبع ولتاژ (VSI) تغذیه شده با وسائل الکترونیک قدرت است که به طور موازی به شبکه متصل می­شود و اثر هارمونیکها و مشکلات کیفیت توان دیگر را تخفیف می­دهد.

در این پروژه، اثر استفاده از جبرانگر فوق در یک سیستم شعاعی ساده نشان داده شده است. یک منبع سه فاز در شبکه توزیع قرار داده شده است که بوسیله یک خط بی تلف، یک بار خطی نامتعادل با اتصال ستاره و یک بار غیرخطی (یکسوساز) با اتصال مثلث را تغذیه می کند. (بارها با هم موازی هستند.)

این پروژه شامل دو فایل شبیه سازی می باشد ، در شبیه سازی اول، شبکه بدون جبران سازی، بارها را تغذیه می کند.در شبیه سازی دوم از یک جبران ساز استاتیکی توزیع (D-STATCOM) به منظور متعادل­سازی جریان­های منبع ، اصلاح ضریب قدرت و کاهش هارمونیک ، در سیستم توزیع سه فاز استفاده می شود.

نتایج پروژه :

شکل موج ولتاژ و جریان منبع قبل از جبران­ سازی:

جبران سازی بار با اصلاح ضریب قدرت بوسیله جبران ساز استاتیکی توزیع

همان طور که می بینیم شکل موج جریان دارای اعوجاج است و شکل موج ولتاژ و جریان هم فاز نیستند (ضریب قدرت مطلوب نیست).

شکل موج ولتاژ و جریان منبع بعد از جبران­ سازی:

در شبیه سازی دوم مشاهده می کنیم که اعوجاج شکل موج جریان تقریبا برطرف شده است ، هارمونیک های آن کاهش و شکل موج های ولتاژ و جریان با هم هم فاز شده اند (ضریب قدرت یک است) . بنابراین جبران ساز استاتیکی توزیع به خوبی از عهده کار خود بر آمده است و به نتایجی که می خواستیم دست پیدا کردیم.

 


قیمت پروژه : ۴۰۰۰۰ تومان

شماره پشتیبانی : ۰۹۳۷۹۸۴۰۱۶۵

 


حجم : ۳۷۰ کیلوبایت
منبع : مطلب دی ال
رمز فایل : www.matlabdl.com


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *