آموزش کامل ActiveX

آموزش کامل ActiveX

در این لحظه از مطلب دی ال  کتابی بسیار مفید برای برنامه نویسان ویندوز تحت عنوان آموزش کامل ActiveX را برای دانلود قرار داده ایم.

تکنولوژی Activex چیست؟

تکنولوژی Activex یکی از قویترین ابزارهاییست که برنامه نویسان ویندوز دراختیار دارند . تقریبا هر برنامه ای که بنویسند ازActiveX استفاده خواهند کرد. ActiveX یک چهارچوب نرم افزاری برای تعریف اجزای نرم افزاری قابل استفاده ی مجدد به گونه ی مستقل از زبان برنامه نویسی است.

بسیاری از برنامه های کاربردی ویندوز از کنترل های اکتیوایکس برای ایجاد کارایی و همچنین انتقال آنها به نرم افزار های دیگر، استفاده می کنند.اکتیوایکس در سال ۱۹۹۶ توسط شرکت مایکروسافت به عنوان توسعه فناوری های COM و OLE معرفی شد،از زمانیکه  مایکروسافت بطور جدی درگیر اینترنت شد ، اصطلاح Activex هم وارد ادبیات کامپیوتری شد . ابتدا این اصطلاح فقط در رابطه با اینترنت و وب بود اما اوضاع بدین منوال باقی نماند و اکنون Activex به آن بخش از تکنولوژیهای COM گفته می شود که در آنها یک قطعه نرم افزاری امکانات خود را در اختیار برنامه های دیگر می گذارد .

یکی ازادعاهای Activex (که بویژه به اینترنت مربوط می شود) پشتیبانی از نرم افزارهای توزیع شده Distributed است ، و این یعنی ، کنترل های Activex به شما سرویس خواهند داد ، حتی اگر در کامپیوتری دیگر ( و هزاران کیلومتردورتر ) باشند.

 

این کتاب جالب ومفید را می توانید از لینک زیر بصورت مستقیم از مطلب دی ال دانلود نمایید.


زبان :فارسی

رمز فایل : www.matlabdl.com

images

 

 

 


 6 پاسخ
 1. admin
  admin says:

  عرض سلام و خسته نباشید
  خواستم تشکر کنم از مطالب خیلی خیلی خوبتون
  تقریبا اکثر مقالاتو مطالبو دیدم و راضی هم بودم
  فقط یکم تعداد فایل های آموزشی کمه

  با آرزوی موفقییت

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *